Wynajem mieszkania z psem - o czym pamiętać

Często wydaje nam się, że wynajęcie mieszkania z naszym pupilem może okazać się bardziej problematyczne. Właściciele mieszkań zazwyczaj zastrzegają sobie, że zwierzęta, w tym psy w mieszkaniu nie są mile widziane, co za tym idzie poszukiwanie mieszkania "przyjaznego zwierzętom" może okazać się bardziej czasochłonne. Mamy dla Ciebie jednak dobrą wiadomość, na rynku pojawia się coraz więcej ofert wynajmu mieszkania przez właścicieli, którzy nie zabraniają swoim najemcom na posiadania psa.  

Wynajem mieszkania z psem


Właściciele psów przy wynajmowaniu mieszkania muszą myśleć nie tylko o swoich preferencjach. Wynajmując mieszkanie z naszym czteronogim przyjacielem musimy pamiętać, że im większego psa posiadamy tym większego mieszkania musimy szukać. Szczególnie posiadacze psów większej rasy muszą pamiętać o tym, że małe mieszkanie może być dla nich niekomfortowe. Psy większej rasy potrzebują większej przestrzeni i miejsca, małe mieszkanie sprawi, że nasz pies straci radość z życia i może być osowiały. Właściciele mniejszych psów mogą pozwolić sobie na mniejsze mieszkanie, jednak należy pamiętać, że również one muszą mieć odpowiednią ilość miejsca.

Pies a wynajem mieszkania


Wynajęcie mieszkania z psem niesie za sobą szereg obowiązków dla najemcy. Musi on pamiętać przede wszystkim o regularnym wyprowadzaniu na spacery swojego pupila, ciągłe przebywanie naszego psa w mieszkaniu może mieć dla niego bardzo niekorzystny wpływ. Właściciel czworonoga musi także mieć na względzie fakt, że pies nie może przebywać sam w mieszkaniu przez większość dnia, powoduje to u niego stan osamotnienia i ma negatywny wpływ na jego ogólne samopoczucie. Osoba wynajmująca mieszkanie musi także mieć na względzie swoich sąsiadów. Pies najemcy nie powinien sprawiać dyskomfortu u innych mieszkańców. Musimy wiedzieć że, nasz pies nie może podczas naszej nieobecności np. ciągle szczekać lub piszczeć. Jeżeli planujemy zakup psa dopiero po wynajęciu mieszkania warto postawić na rasę o łagodnym temperamencie, który ceni sobie samotność i dobrze znosi brak swojego właściciela. Najemca, który posiada psa musi także liczyć się z ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami mieszkania ze swoim pupilem w wynajmowanym mieszkaniu. Warto pamiętać o tym, że jeżeli nasz czworonogi przyjaciel wyrządzi szkody w mieszkaniu np. poprzez pogryzienie mebli czy też podrapanie ścian najemca będzie musiał zwrócić właścicielowi mieszkania koszty naprawy lub w zależności od okoliczności odkupić zniszczoną rzecz.

Poszukiwanie mieszkania przez biuro


Jeżeli jesteś właścicielem psa, szukasz mieszkania do wynajęcia, a spotykasz się z ciągłym niepowodzeniem warto skorzystać z biura nieruchomości. Doskonałym wyborem będzie skorzystanie z naszych usług. Polskie nieruchomości posiadają wiedzę, czy dany właściciel mieszkania, który oferuje jego wynajem nie ma nic przeciwko, aby najemca posiadał psa. Dzięki czemu krąg poszukiwań mieszkania znacznie się zawęża, a co za tym idzie poszukiwania stają się szybsze i bardziej efektywne. Ponadto posiadamy także w ofercie mieszkania o większej powierzchni, co sprawdzi się u właścicieli psów większych ras, a także mniejsze mieszkania, które mogą zainteresować właścicieli mniejszych psów. Skorzystanie z usług naszego biura sprawia, że nie tracisz zbyt wiele czasu na poszukiwanie mieszkania, ale przede wszystkim nie narażasz siebie na niepowodzenie przy jego znalezieniu. Szukanie mieszkania do wynajęcia dla posiadaczy czworonogów nie musi być wcale czasochłonne i problematyczne, wystarczy tylko skorzystać z usług profesjonalistów.

Gdzie wynająć lokal usługowy we Wrocławiu?
Wynajem mieszkania - czy warto zawrzeć umowę u notariusza?
Gdzie wynająć mieszkanie we Wrocławiu?
Wynajem mieszkania dla studentów - wady i zalety
Wyprowadzka z wynajmowanego mieszkania - o czym nie zapomnieć?