Home Staging - kilka skutecznych porad

Home Staging - to przygotowanie nieruchomości do szybkiej i zyskownej sprzedaży 

Home staging to nic innego jak przygotowanie nieruchomości do sprzedania. Celem Home Staging’u jest takie udekorowanie mieszkania, czy też domu ,aby maksymalnie zwrócić uwagę odbiorcy, a także podnieść cenę ofertową nieruchomości. Samo hasło zawiera niezwykle szeroki zakres działań, jakie obejmują prace na danej nieruchomości. W wielu przypadkach wystarczającą dekoracją będzie powieszenie kolorowego obrazu na ścianie, jednak Home Staging zawiera w sobie wiele więcej. Sporo nieruchomości potrzebuję gruntownego odświeżenia i dopasowania poszczególnych mebli z dodatkami, aby pokazać najlepszą stronę sprzedawanej nieruchomości. Właściciele nieruchomości bardzo często zaniedbują swoje nieruchomości, lub po prostu nie wiedzą jak dobrać dodatki do swojego mieszkania, aby na nowo odzyskało blask i nabrało kolorów zachęcających do kupna. Z pomocą przychodzą biura nieruchomości, które w swojej ofercie posiadają wykwalifikowanych Home Stager’ów, których zadaniem jest takie przygotowanie nieruchomości, aby świetnie wyglądała zarówno na zdjęciach w internecie, jak i podczas prezentacji mieszkania. Jak wszyscy wiemy, kupujemy oczami, a więc to co zobaczymy skłania nas do dokonania zakupu. Podczas ofertowania sprzedaży nieruchomości, wiele z nich pozostaje niesprzedanych, lub sprzedanych w dużo niższej cenie, niż ofertowa, pierwotnie zakładana przez właściciela. Winę za to ponosi brak umiejętności zaprezentowania nieruchomości przed kupującym. Home Staging wyciąga z mieszkania wszystkie zalety, jednocześnie skrzętnie ukrywając jego wady. To pozwoli sprzedać mieszkanie po dużo wyższej cenie, niż początkowo zakładano.

Co zmienia i w czym pomaga Home Staging?


Home Staging zmienia przede wszystkim pierwsze wrażenie, które odnosimy po oglądnięciu mieszkania. Wiele zdjęć prezentowanych mieszkań w internecie jest ciemnych, robionych w nocy, często rozmazanych. Zdjęcia robione są w nieposprzątanym mieszkaniu, gdzie wszystkie „domowe rzeczy” są na pierwszym planie. Home Staging zakłada, iż wszystkie rzeczy codziennego użytku zostają schowane, tak aby nie były widoczne ani na zdjęciach, ani na prezentacji mieszkania. Potencjalni kupujący muszą poczuć się w mieszkaniu, jakby już należało do nich. Innymi słowy mieszkanie trzeba oczyścić że wszystkiego co może kojarzyć się z obecnymi mieszkańcami. Pamiątki, czy też rodzinne zdjęcia należy schować przed wzrokiem kupujących. Takie zabiegi wpływają pozytywnie na decyzję zakupowe klientów i sprawiają, że są w stanie szybciej podjąć decyzję o zakupie. Schludne mieszkanie, bez zbędnych bibelotów poprawia wizerunek mieszkania, a także samego właściciela. Brak rozpraszaczy umieszczonych w mieszkaniu decyduje o rzetelnej i przynoszącej rezultaty rozmowie, która prowadzi do transakcji i sprzedania mieszkania.

Home Staging, czyli różnica widoczna gołym okiem


Home Staging jest niezbędny, kiedy dążymy do uzyskania wysokiej kwoty sprzedaży, przyczynia się on do większego zainteresowania kupujących, a tym samym do możliwości podjęcia negocjacji w górę, tak aby cena naszej nieruchomości została wywindowana nawet poza granicę kwoty ofertowej. Jest to zabieg, który może kosztować nas na samym początku, jednakże bardzo często inwestycja tą zwraca się z nawiązką po sprzedaniu mieszkania.

Jak zacząć urządzać mieszkania?


Urządzanie mieszkania możemy rozpocząć sami poprzez odpowiednie dobranie do siebie dodatkowe. Znaczenie mają zasłony, firany, a nawet filiżanki na stole, czy też kolor pościeli w sypialni. Najlepszym wyborem będzie jednak pomoc wykwalifikowanego Home Stager’a z biura nieruchomości, który na co dzień zajmuje się przygotowaniem mieszkań do sprzedaży.


Sprawdź także inne nasze wpisy:
Budowa domu na działce rolnej - najważniejsze informacje
Co powinna zawierać umowa najmu lokalu mieszkalnego?
Co to jest podatek PCC?
Dlaczego warto inwestować w mieszkania i inne nieruchomości we Wrocławiu?