Ile kosztuje wynajęcie mieszkania we Wrocławiu?

W ostatnich latach Wrocław stał się bardzo popularnym miastem zarówno wśród studentów, jak i rodzin z dziećmi. Coraz chętniej osiedlamy się we Wrocławiu, rezygnując tym samym z zatłoczonych miast, jakimi są Warszawa czy Kraków. Tym samym konieczne staje się znalezienia mieszkania. Sprawdzamy, ile kosztuje wynajem mieszkania we Wrocławiu. 

Czynniki wpływające na cenę mieszkań we Wrocławiu


Chcąc poznać kwoty, jakie musisz zapłacić, wynajmując mieszkanie we Wrocławiu, konieczne jest wzięcie pod uwagę kilku istotnych aspektów kształtujących ceny na rynku wrocławskich nieruchomości na wynajem. Najważniejsze wydają się dwa czynniki: lokalizacja i metraż mieszkania. Im bliżej centrum, tym więcej będziesz musiał zapłacić. Wiąże się to z wygodami, do których będziesz miał dostęp, mieszkając bliżej centrum. Natomiast decydując się na wynajem mieszkania na przedmieściach, zapłacisz o wiele mniej, jednak należy liczyć się na przykład z dłuższym dojazdem do pracy.

Kolejnym czynnikiem jest metraż mieszkania - im większe, tym droższe. W tym aspekcie istotną rolę odgrywa także ilość pokoi, jaka znajduje się w mieszkaniu. Droższe będzie mieszkanie, w którym znajdują się 3 pokoje, niż mieszkanie dwupokojowe o takiej samej powierzchni. Ceny wynajmu mieszkań we Wrocławiu kształtuje również ich stan techniczny - za mieszkanie wyremontowane i nowocześnie urządzone trzeba zapłacić o wiele więcej. Na cenę może mieć również wpływ czas, na jaki zawierana jest umowa najmu. Wynajem długoterminowy może nieco ją obniżyć.

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania?


Wynajęcie mieszkania we Wrocławiu to koszt minimum 1500 zł - mowa tutaj o kawalerce w okolicach Śródmieścia. Ceny kawalerek w całym Wrocławiu kształtują się na podobnym poziomie, głównie ze względu na stabilność cen na rynku nieruchomości. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku mieszkań dwupokojowych. Za tego typu lokum na Krzykach trzeba zapłacić około 1800 zł - podobnie ceny wyglądają w dzielnicy Fabryczna, Psie Pole i na Starym Mieście. Najdroższe są mieszkania trzypokojowe - ich ceny zaczynają się na poziomie 2000 zł, choć można znaleźć nieco tańsze, jednak ich stan techniczny zwykle ma niższy standard.

Na przykład w dzielnicy Psie Pole możesz znaleźć mieszkanie trzypokojowe w cenie już od 1600 zł, czyli mniej więcej tyle, ile trzeba będzie zapłacić na kawalerkę. Tutaj jednak trzeba pamiętać o jednej rzeczy. O wiele łatwiej jest odnowić kawalerkę, której metraż jest niewielki, niż duże mieszkanie o powierzchni powyżej 60 metrów kwadratowych (tyle minimum mają mieszkania trzypokojowe). Oznacza to, że za taką samą cenę wynajmiesz nowoczesną kawalerkę lub większe mieszkanie, jednak w nieco gorszym stanie.

Jak wynająć mieszkanie w dobrej cenie?


Wynajem mieszkania we Wrocławiu, w dodatku w stosunkowo dobrej cenie, to niemałe wyzwanie. Jednym ze sposobów jest porównywanie ofert dostępnych na portalach ogłoszeniowych, jednak jest to bardzo czasochłonne i nierzadko nie przynosi oczekiwanych korzyści. Poszukując mieszkania we Wrocławiu warto poznać ofertę biura nieruchomości polskienieruchomosci.net, w którym specjaliści porównają dla Ciebie dostępne propozycje mieszkań na wynajem, dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Wiele z ofert, którymi dysponuje dobre biuro nieruchomości, nie jest powszechnie dostępnych, dlatego też nie znajdziesz ich na własną rękę. Tymczasem korzystając z pomocy doświadczonych agentów nieruchomości, bez większego problemu porównasz ceny mieszkań na wynajem i znajdziesz idealnie dopasowaną do Ciebie nieruchomość.


Sprawdź także inne nasze wpisy: 
Jak znaleźć numer księgi wieczystej?
Home Staging - kilka skutecznych porad
Budowa domu na działce rolnej - najważniejsze informacje
Co powinna zawierać umowa najmu lokalu mieszkalnego?