Najbardziej popularne dzielnice Wrocławia - gdzie warto kupić mieszkanie?

Wrocław to jedno z najbardziej rozwijających się miast w Polsce. Położona na Nizinie Śląskiej aglomeracja została sklasyfikowana jako drugie miasto w Polsce o znaczeniu globalnym w rankingu Globalization and World Cities Reaserch Network. Jest to miasto wielu możliwości, a dzielnice we Wrocławiu tętnią życiem. Dlaczego warto mieć mieszkanie we Wrocławiu? Przekonaj się sam! 

Poznaj dzielnice Wrocławia!


Wrocław administracyjnie podzielony jest na 48 osiedli, ale funkcjonuje tu także klasyfikacja dzielnicowa. Wyróżniamy 5 dzielnic:
  • Psie Pole;
  • Fabryczną;
  • Krzyki;
  • Śródmieście;
  • Stare Miasto.
Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnej nieruchomości warto poznać wszystkie dzielnice Wrocławia, gdyż w przyszłości ułatwi Ci to ustalenie odpowiedniej dla Ciebie lokalizacji. 

Jaka dzielnica jest najbardziej polecana?


Według opinii mieszkańców są to Krzyki, ale inne dzielnice Wrocławia również mają swój urok. W ofercie mieszkań na sprzedaż możesz znaleźć takie nieruchomości, które spodobają się największym koneserom.

Dlaczego Krzyki są polecane? Dzielnica ta leży bardzo blisko centrum, należy do niej również obszerny i zielony Gaj, który jest w większości zabudowany blokami. Znajdziesz również w tej dzielnicy tor wyścigowy oraz siedzibę radia i telewizji. Ogromnym plusem Krzyków jest również Południowy Park, który umożliwia rekreację na świeżym powietrzu oraz Aquapark. Symbolem tej dzielnicy jest najwyższy budynek w Polsce - Sky Tower – który ma 212 metrów wysokości.

Jakie dzielnice we Wrocławiu są dobre dla rodzin z dziećmi?


Dzielnice we Wrocławiu, które jeszcze zostały docenione przez mieszkańców to Fabryczna i Psie Pole.
Fabryczna znajduje się po zachodniej stronie miasta. Jest zielona, zadbana oraz posiada w swoim obszarze wiele terenów przeznaczonych dla dzieci. Możesz aktywnie spędzać czas wraz ze swoimi pociechami, nie wyjeżdżając poza miasto. Długie aleje, ciekawe miejsca oraz dobre połączenia tramwajowe sprawiają, że mieszkanie we Wrocławiu w tym miejscu jest naprawdę wygodne i komfortowe. Z łatwością możesz dotrzeć do pracy, a Twoje pociechy do szkoły.

Psie Pole jest uznawane za jedną najbezpieczniejszych dzielnic we Wrocławiu. Miejsce to posiada miejską zabytkową zabudowę, co nadaje jej swoisty klimat i urok. Psie Pole jest porównywane do miasta w mieście, ma własny rynek, centrum kulturalne, bazę sklepów i usług. Z łatwością możesz zrobić szybkie zakupy z dziećmi, gdyż sklepów jest naprawdę sporo, a po południu możecie wszyscy zrelaksować się na łonie natury.

Wrocław – raj dla Singli!


Mieszkanie we Wrocławiu jest również świetną opcją dla Singli. Wszystkie dzielnice Wrocławia mają w sobie coś do zaoferowania – kawalerki w dobrej cenie, puby, kluby, restauracje. Dzielnice Wrocławia, które są najbardziej znane z nocnego życia to z kolei Śródmieście i Stare Miasto. Są to jedne z lepiej skomunikowanych sektorów, dzięki czemu łatwo i szybko możesz się dostać na drugi koniec miasta. Zabudowa kulturalno-usługowa jest ogromna, co sprawia, że nigdy nie będziesz się nudził. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dlaczego warto wybrać mieszkanie we Wrocławiu?


Wrocław to miasto, które zapewni Ci interesujące perspektywy na przyszłość. Aglomeracja cały czas się rozwija, co powoduje powstawanie nowych miejsc pracy. Urząd miasta regularnie inwestuje w renowacje kamienic, unowocześnia drogi i komunikację miejską oraz dba o otaczającą miasto zieleń, co sprawia, że miasto wyróżnia się na tle innych miast europejskich. Nie zwlekaj, więc i zamieszkaj we Wrocławiu!

Jeśli szukasz dla Siebie ciekawej nieruchomości, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci znaleźć Twój nowy dom w odpowiedniej cenie!


Sprawdź także inne nasze wpisy: 
Jak kupić mieszkanie za gotówkę?
Ile kosztuje wynajęcie mieszkania we Wrocławiu?
Jak znaleźć numer księgi wieczystej?
Home Staging - kilka skutecznych porad