Zakup mieszkania z rynku wtórnego na kredyt - na co zwrócić uwagę?

Marzenia o własnym mieszkaniu towarzyszą niemal każdemu. Najpopularniejszą metodą finansowania nieruchomości w dzisiejszych czasach jest kredyt mieszkaniowy. Tymczasem kupno mieszkania na kredyt pociąga za sobą wiele formalności, jakich trzeba dopełnić i ważnych decyzji, jakie trzeba podjąć. Sprawdzamy, na co w szczególności należy zwrócić uwagę, kupując mieszkanie z rynku wtórnego. 

Aspekty kluczowe dla finansów


Zakup mieszkania z rynku wtórnego wiąże się z koniecznością dokładnego zbadania cen, w jakich obecnie można nabyć poszczególne nieruchomości. O ile ceny mieszkań z rynku pierwotnego są stosunkowo stałe, a co więcej zwykle nienegocjowalne, o tyle cena mieszkania z rynku wtórnego zależy od wielu czynników. Ważna jest przede wszystkim lokalizacja, atrakcyjność położenia nieruchomości oraz jej stan techniczny.

Kupno mieszkania z rynku wtórnego, które nadaje się do generalnego remontu, pociąga za sobą ogromne koszty, z których początkowo możesz nie zdawać sobie sprawy. Koszty te zwykle wychodzą dopiero w momencie, w którym ekipa remontowa zaczyna nadawać mieszkaniu drugie życie, czyli po dokonaniu transakcji zakupu. O wiele bezpieczniej jest więc kupować mieszkania, które wymagają jedynie odświeżenia.

Atrakcyjność ulokowania nieruchomości na mapie miasta jest kwestią subiektywną, jednak musisz wziąć pod uwagę, że mieszkania w modnych dzielnicach zawsze są droższe. Tymczasem lokalizacja mieszkania powinna ułatwiać dostęp do wszelkiego rodzaju sklepów, punktów medycznych czy rozrywek. W kontekście rodzin ważne są również ośrodki edukacyjne.

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego o wiele łatwiej jest ocenić czy infrastruktura rzeczywiście odpowiada Twoim potrzebom. Mieszkania z rynku pierwotnego często budowane są na nowo powstających osiedlach, gdzie brakuje jeszcze rozbudowanej infrastruktury.

Mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego we Wrocławiu - co z kredytem?


Zastanawiając się, jak kupić mieszkanie na kredyt, musisz poznać zasady, jakie wyznaczają banki udzielające kredytów hipotecznych. Przede wszystkim należy wybrać nieruchomość, którą będziesz chciał kupić. Banki nie udzielają kredytów na zasadzie przelewu środków, które następnie można wydatkować na dowolne mieszkanie. Kredyt mieszkaniowy jest bowiem udzielany pod zastaw konkretnej nieruchomości. Chcąc tego typu kredyt zaciągnąć, w pierwszej kolejności musisz wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Banków udzielających kredyty hipoteczne jest sporo, co z jednej strony daje możliwość idealnie dopasowanej oferty, z drugiej zaś oznacza konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na ich przeanalizowanie. Kolejno należy dostarczyć do banku wniosek kredytowy wraz z całą potrzebną dokumentacją. Będziesz musiał pozyskać od pracodawcy zaświadczenie o zarobkach, a także skserować swoją umowę o pracę. Dodatkowo bank poprosi Cię o dostarczenie wyciągów z konta, z których jasno będzie wynikać, że co miesiąc osiągasz dochód. Banki mogą także wymagać od potencjalnego klienta innych dokumentów, jeżeli tylko uznają to za konieczne do oceny zdolności kredytowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego bank podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu, z którego można sfinansować wymarzone mieszkanie.

Jak widać, zakup mieszkania na kredyt to długa i wyboista droga. Na szczęście nie jesteś na niej sam! Korzystając z oferty https://www.polskienieruchomosci.net/ możesz spać spokojnie, nie martwiąc się o wybór najkorzystniejszej oferty kredytowej czy losy Twojego wniosku. Doradcy kredytowi służą Ci pomocą na każdym etapie walki o własne mieszkanie. Począwszy od wyboru oferty kredytowej, aż po finalizację transakcji zakupu - z niczym nie zostaniesz sam. Korzystanie z pomocy profesjonalistów daje możliwość nie tylko dopełnienia wszystkich formalności bez większych problemów, ale również znacznie przyspiesza spełnienie marzenia o własnym mieszkaniu z rynku wtórnego. Doradcy kredytowi służą także dobrą radą odnośnie do zakupu nieruchomości oraz oceny wniosku kredytowego przez bank.


Sprawdź także inne nasze wpisy: 
Co to jest stan deweloperski domu jednorodzinnego i co obejmuje?
Pokój w mieszkaniu a kawalerka - co lepiej wynająć?
Najbardziej popularne dzielnice Wrocławia - gdzie warto kupić mieszkanie?
Jak kupić mieszkanie za gotówkę?